Wolne myśli po zimie w Irlandii. Od wywiewów do konkursu

Grudzień przeminął w rytmie porywów wiatru. Świsty, wiry, tchnienia. SsssssssSszzzzzzzzĆcccccsssssssssss. Nigdy nie zapomnę nocy nadejścia Jonasa, Sztormu Jonasa. W środku nocy zażądał opuszczenia łóżka w trybie natychmiastowym. Po takim wyskoku nie sposób zasnąć na nowo. On zionął dalej, niczym skazaniec z komnaty tortur. Nic tylko czekać aż Jonas utuli do snu, w rytm pustej puszki turlającej się po chodniku. Wtedy był czas na podkręcenie kaloryfera. Powoli, powoli robiło się ciepło, przytulnie. Po godzinie snu pojawił się na nowo. Całkiem łatwo się do niego przywiązać Jako stały bywalec nie sprawiał kłopotu, szybko się zadamawiał. Jeśli przeszkadzał za bardzo, trakowałam go jak powietrze. Nie obrażał się. Wracał zanim nadeszła kolejna noc.
Po dwóch miesiącach życia w Dublinie, przywykłam do dźwięków wiatru – zamiast muzyki. Ubolewam jedynie nad nieużytością balkonu w tej sytuacji. Że ciepłej patelni z pieczarkami wystawić na balkon nie mogę, bo jeszcze w kogoś trafi. W uszach króluje wiatr, na balkonach króluje wiatr. Wiatr rządzi i sprawia że balkony to nieużytki magazynowe. Nadaremno stawiać nań pranie czy kwiaty. Wiatr robi swoje i leci dalej, drugi taki sam nie powtórzy się. Tym bardziej szkoda, że nikt tutaj nie inwestuje w farmy wiatrowe. Żegnaj wietrze, papa.

Długie, wietrzne wieczory sprowokowały mnie do nie lada wyczynu. Pewnego razu przyszły i wyszeptały mi śmiałą myśl, aby zgłosić się do konkursu pt. Blog Roku w kategorii #podróże. Zasady dotarcia do etapu ocen Jury są proste. Potrzebuję uzbierać około 300 sms, stąd moja prośba. Dołączcie do zabawy razem ze mną i wyślijcie SMS. Każda złotówka z Waszych głosów zasili Fundację Dzieci Fantazji. Nawet jeśli nie wygram, to konto Fundacji zostanie zasilone bezpowrotnie. Uważam, że to super ze strony Organizatora.
SMS na numer 7124 o treści C11275 to głos na Placka który został w domu. Śmiało. Obiecałam sobie, że za każdy SMS na mnie przebiegnę 5 km wzdłuż dublińskiej zatoki, a wyniki będę rejestrować na pomocą aplikacji N+.
Serio! Niech 2016 będzie rokiem wyzwań, a co!

Na koniec dzielę się cytatem ukochanego Oscara Wilda:
“Piękno ma tyle twarzy, ile człowiek nastrojów” – właśnie dlatego każdy powinien tworzyć własne piękno, bardzo w to wierzę!
Dublin Bay
Sunset in a Dublin Bay

Zobacz także