tuk tuk .. oko w oko z tukanem

IMG_2923

Na granicy Argentyny i Brazylii, to właśnie tam leje się wodospad Iguazu. Przy odrobinie szczęścia można tam spotkać tukana w naturalnym środowisku. To nie łatwe zadanie zadanie wypatrzeć pomarańczowy dziób zza gęstwiny. Tukany nazywane są również miękkojadami.

Szop pracz też czuje się jak u siebie zwłaszcza w towarzystwie śmietników

Szop pracz też czuje się jak u siebie zwłaszcza w towarzystwie śmietników. Spotkać go można w stadzie, ale bez obaw, ludzi atakuje rzadko.

IMG_2927

Gdy już wypatrzysz pomarańczowy dziób, on już zbiera się do lotu. Zdaje się, że czas na lunch. Miękkojady latają niechętnie, zwykle skaczą z gałęzi na gałąź w wysokich partiach drzew. Coś w tym jest, czy ktoś kiedyś widział latającego tukana?

Można podejść naprawdę blisko

W rezerwacie można podejść naprawdę blisko. Bliskie spotkanie z dziobem przekonuje, że nie taki straszny na jaki wygląda. Pomimo masywnego wyglądu dziob jest bardzo lekki, w środku mieści się równie długi, wąski i szorstki język. Jeżyk odpowiada za doznania smakowe.

żeby po chwili złapać moje spodenki

Ten model przyjął rolę błazna i żeby zwrócić na siebie uwagę podrzucał małą kulką. To tak jak w trakcie posiłku, pokarm podrzucają w górę i łapią go dziobem w locie. Dzięki owocowej diecie tukany przyczyniają się do rozsiewania roślin co wpływa pożytecznie na tropikalny system.