Świąteczne wspomnienie z NYC

Nowy, stary, poczciwy York. Miasto utkane z betonu, betonowa dżungla. Przyszło mi tu wpaść tuż przed świętami i cieszę się, bo mogłam zweryfikować szeroko panującą opinię przedświątecznej gorączki Zahaczyłam o dwa centra handlowe w godzinach szczytu i zorientowałam się że szał zakupowy ma ma małe oczy. Właściwie czym różni się skład prezentów w NYC, Tokio czy Warszawie? Tu się kupuje wszystko, to fakt. Bez znaczenia świątek, piątek czy niedziela. Ludzie po prostu lubią kupować, ot co!

Świąteczny szał podkręcają imprezy miejskie. Tych z okazji zapalenia światełek na choince napotkałam dwa. Przy Rockefeller Center (6go grudnia) i nieco młodsza stażem przy Briant Park (5go grudnia). Powiem po amerykańsku: WOW! Mikołajkowa impreza dla mieszkańców z udziałem Mariah Carey, Leona Lewis, Toni Braxton, LeeAnn Rimes Cindy Lauper i innych. Po zweryfikowaniu obserwacji nie mam wątpliwości. Amerykanie wcale nie są mistrzami shoppingu, są mistrzami prezentacji. Teraz przynajmniej wiem jak perfekcyjne show powinno wyglądać. Wiem, że prędko na podobne nie trafię.

bombki muppets

New York, New York.
I want to wake up, in a city that never sleeps. Frank Sinatra.

Szukanie noclegu zleciłam wyszukiwarce AirBnB. Miejscówki z widokiem na Central Park o zgrozo zajęte, szukam z uporem wzdłuż linii metra. Trafiam na loft położony między stacjami linii L Montrose i Morgan linii L. Wolne. Biorę. Biorę loft razem z kotem i właścicielem artystą. Dostaję pokój obok pracowni. Powstają tam surduty, marynarki i sukienki. Kot lubi gości i czatuje na resztki w kuchni.

loftpokoj

In New York
Concrete jungle where dreams are made of
There’s nothing you can’t do
Now you’re in New York
These streets will make you feel brand new
Big lights will inspire you
Hear it from New York!

“New York” was written by Lyon, Andre Christopher / Valenzano, Marcello / Marks, Walter / Copeland, Ruth / Wagner, Dick / Smith, Remy Kioni.

IMG_5024

IMG_5020

IMG_5019

IMG_5010

IMG_4975

IMG_4882

IMG_4748

IMG_4705